Davetiye’de Firma Seçiminin Önemi

Davetiye’de Firma Seçiminin Önemi

Davetiye ’de Firma Seçiminin Önemi

Davetiye denildiği zaman kişinin aklına ya bir düğün ya da doğum günü gibi mutluluk ile özdeşleşmiş kavramlar gelir. Bu en güzel, mutlu anları sevdiklerimiz ile paylaşmamız ise yalnızca bir davetiye aracılığı ile gerçekleşir. İnsanların bu iletiyi en iyi şekilde gerçekleştirmeyi istemelerinin sonucu olarak çeşit çeşit davetiye markaları ortaya çıkmıştır. İnsanlar sevdiklerini, mutluluklarına davet etmek için bu markaların sunmuş olduğu çeşit çeşit davetiye dizaynından birisini seçmek ister. İşte o zaman davetiye sektöründeki markalaşmanın önemi ortaya çıkar. Kişi birçok tasarımdan kendisine en uygununu seçer ve davetiyesinde bu tasarımı kullanır.

Kaliteli Davetiyeler ile Markalaşma

Her sektörde olduğu gibi davetiye firmaları da kendi içerisinde kalitesine göre ayrılır. Örneğin bir firma yenilikçi davranarak davetiye kataloğu 2020 isimli yeni bir katalog yaratır, bu kataloğa yeni tasarımlar ekler ve kâr payını aşırı sayılabilecek bir şekilde arttırmaz ise hem müşterilerine kaliteli bir hizmet sunmuş olur hem de diğer markalar arasından sıyrılarak müşterilerin ilk seçimi haline gelir. Diğer firmalar açısından bakıldığında ise ortada yanlış yapılan hiçbir şey yoktur, reklam verilmiştir ve matbaa iyidir ama farkına varmadıkları bir şekilde başka markaların yenilikler yapması sonucu sektörde geri kalmış ve tutunamamışlardır.

D&R Davetiyeleri

Ülkemizde ve dünyada yüksek kaliteli davetiye üretimi ile örnek gösterilebilecek birçok firma vardır ve bu markaların davetiye ücretleri belirlemesini etkileyen en büyük faktör ise daha büyük üretim kapasitesine sahip olan zincir marketlerdir. Davetiye sektörünü ele alacak olursak D&R şirketine bir göz atalım. Yerel bir davetiye üreticisinin basım sınırı belirlidir ve bir günde maksimum o kadar davetiye basımı yapabilir ayrıca davetiye seçeneği fazla ve kalite seçim imkânı yüksektir. Diğer yanan D&R şirketini ele alacak olursak sadece Ankara’da bulunan 22 mağazaları için daha önce bahsedilen yerel davetiye üreticisinden katbekat daha fazla üretim yapmaları gerekir ki bu toplu üretim davetiyenin maliyetini düşürür ama aynı oranda kalitesini ve kişinin davetiyesini kendisine özel bir şekilde seçme olanağını azaltır. Zaten davetiyeyi davetiye yapan şey kişinin kendisine özel olan seçimi değil midir?